Muzeum na Festiwalu Kultury Bez Barier
Warsztaty asertywności i samoobrony dla kobiet z niepełnosprawnościami

• Zdjęcie. Dwie kobiety stoją na przeciwko siebie. Jedna wyciąga przed siebie dłoń w geście „stop\

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Fundacja Akacja zapraszają na warsztaty z samoobrony i asertywności. Warsztaty bazujące na metodologii WenDo poprowadzą specjalistki z Fundacji Autonomia. Wydarzenie jest organizowane w ramach 10. Festiwalu Kultury Bez Barier.

Poczucie siły i sprawczości jest niezbędne, aby skutecznie zabiegać o poszanowanie praw kobiet. Tymczasem według badań RPO, 8 na 10 kobiet z niepełnosprawnościami doświadcza przemocy, która narusza ich godność. Dlatego organizujemy warsztaty wzmacniające dla kobiet, które chcą:

- odzyskać siłę
- swobodnie wyrażać swoje zdanie
- znaleźć odwagę do reagowania na krzywdzące słowa i zachowania
- poczuć się pewniej w swoim ciele, ze sobą
- przećwiczyć techniki fizycznej samoobrony
- poznać sposoby opanowania stresu i poczucia bezradności
- spędzić dobrze czas, pośmiać się i odpocząć

WenDo jest jedyną w Polsce metodą samoobrony opracowaną przez kobiety dla kobiet, która łączy formy samoobrony fizycznej i psychicznej. Do udziału zapraszamy kobiety z różnymi niepełnosprawnościami.

Trenerka: Agata Teutsch – edukatorka, superwizorka i ekspertka ds. praw kobiet i zapobiegania przemocy ze względu na płeć poprzez strategie empowermentowe, dyrektorka programowa fundacji Autonomia. Od 2003 roku po ukończeniu 3-letniego szkolenia, prowadzi warsztaty metodą WenDo – budowania pewności siebie, asertywności i samoobrony dla kobiet* i dziewcząt. W latach 2019-2021 ukończyła specjalistyczny kurs przygotowujący do pracy z kobietami z niepełnosprawnosciami wzroku, ruchu, słuchu i intelektualną. Jest współautoką pierwszych w Polsce poradników dot. ochrony przed przemocą skierowanych do kobiet z niepełnosprawnościami i bez niepełnosprawności, dostępnych na stronie Fundacji Autonomia.

Zapisy: przez stronę 10. Festiwalu Kultury Bez Barier. Aktualnie nie ma już wolnych miejsc na warsztaty.

Warsztat finansowany jest z grantu przyznanego przez Mobility International USA.