MUZEUM NA FALI #25 – Czym jest Oświecenie?
audycja w Radiu Kapitał

• MUZEUM NA FALI #25 – Czym jest Oświecenie?

ilustracja: Zofia Kofta

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na audycję w Radiu Kapitał z cyklu „Muzeum na fali”.

Czy oświecenie kojarzy Wam się tylko z nudnymi lekcjami szkolnymi? Nic bardziej mylnego! W 25. Odcinku „Muzeum na fali” spotykamy się z Łukaszem Rondudą i Tomaszem Szerszeniem – kuratorami wystawy „Czym jest Oświecenie?” oraz redaktorami niedawno opublikowanej książki „Oświecenie, czyli tu i teraz”, którzy przekonują, że o Oświeceniu powinniśmy rozmawiać właśnie dziś, w obliczu katastrofy klimatycznej, narastających nierówności, kryzysu demokracji i walki z systemowym rasizmem. Rozmawiamy o dekolonizacji oświecenia, otwieraniu rozumu na współistnienie z emocjami i ciałem oraz o historiach zapisanych w osiemnastowiecznych grafikach.