MUZEUM NA FALI #21 – Teresa Murak
audycja w Radiu Kapitał

• MUZEUM NA FALI #21 – Teresa Murak

ilustracja: Zofia Kofta / Jakub Depczyński i Bogna Stefańska

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na audycję w Radiu Kapitał z cyklu „Muzeum na fali”.

W wiosenną sobotę rozmawiamy o Teresie Murak – artystce, której działania wielokrotnie nawiązywały do symboliki związanej z odradzającym się życiem. Zastanawiamy się nad land artowymi, feministycznymi, cielesnymi i ekologicznymi aspektami jej twórczości; relacją artystki z rzeżuchą, zaczynem chlebowym, ziemią i błotem oraz jej wyjątkowym miejscem w historii początków polskiej sztuki zainteresowanej problematyką ekologiczną. Rozmawiamy o tym, czego dziś możemy nauczyć się z ekofeministycznych i rytualnych praktyki Murak. Czy rzeżucha może być inspiracją w myśleniu o naszej relacji z planetą i nie-ludźmi?