MUZEUM NA FALI #17 – UCZYMY SIĘ OD DZIECI
audycja w Radiu Kapitał

• MUZEUM NA FALI #17 – UCZYMY SIĘ OD DZIECI

ilustracja: Zofia Kofta / Jakub Depczyński i Bogna Stefańska

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na audycję w Radiu Kapitał z cyklu „Muzeum na fali”.

W kolejnym odcinku Muzeum na Fali ponownie rozmawiamy o edukacji w przedszkolach, szkołach i instytucjach. Spotykamy się z artystką Jaśminą Wójcik, która w swoich projektach często współpracuje z dziećmi. Wspólnie przygotowują działania, dzięki którym dorośli mogą oduczyć się kalek myślowych i spojrzeć na świat z nowych (albo zapomnianych) perspektyw. Z Jaśminą rozmawiamy o formie i treści edukacji publicznej, alternatywnych systemach nauczania oraz o tym czy tabliczka mnożenia sprawia, że jesteśmy lepszymi ludźmi?