MUZEUM NA FALI #13 – PALMA
audycja w Radiu Kapitał

• MUZEUM NA FALI #13 – PALMA

ilustracja: Zofia Kofta / Jakub Depczyński i Bogna Stefańska

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na audycję w Radiu Kapitał z cyklu „Muzeum na fali”.

12 grudnia 2020 roku praca „Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich”, czyli słynna warszawska Palma świętuje swoje 18. urodziny. Z tej okazji spotykamy się z jej matką – Joanną Rajkowską – by porozmawiać o historii Palmy: Jakiego dokładnie jest gatunku? Gdzie się urodziła? Kto może znaleźć schronienie w cieniu jej liści? Dlaczego na pewien czas uschła? Kim była w momencie narodzin, jak czuje się wchodząc w dorosłość i jaka czeka ją przyszłość?