Muzeum 3.0: zamieszkując przyszłość
Warsztaty futurologiczne z Neilem Cummingsem

• Muzeum 3.0: zamieszkując przyszłość

Neil Cummings, Awatar w Muzeum 3.0, dzięki uprzejmości Neila Cummingsa

W ostatnim tygodniu trwania wystawy Robiąc użytek artysta Neil Cummings poprowadzi całodniowe, intensywne warsztaty dotyczące możliwych modeli muzeum 3.0.

Uczestnicy warsztatów, używając prostych narzędzi, przeniosą się w rok 2061, który potraktują jako punkt wyjścia do dyskusji o przyszłości sztuki, muzeum, kultur i społeczeństw, w których są usytuowani. Grupa będzie zastanawiać się nad możliwościami zrealizowania pożądanych scenariuszy i uniknięcia potencjalnych katastrof. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach zostaną poproszone o przemyślenie poniższych kwestii:

„W 2061 roku muzeum sztuki będzie .................. ”

“Moja interakcja z muzeum 3.0 będzie polegała na ……….. ”

“Warszawa w 2061 roku ma ……….”

Neil Cummings urodził się w Walii, a mieszka w Londynie. Jest profesorem teorii sztuki i praktyki artystycznej w Chelsea College of Arts oraz członkiem rady redakcyjnej serii antologii Documents of Contemporary Art. Podejmuje problem braku ambicji w sztuce i jej instytucjach. Swój warsztat artystyczny wykorzystuje konsultując długoterminowe strategie rozwoju instytucji takich, jak Fondation Galeries Lafayette w Paryżu (2014-16), Kunsthal Aarhus w Aarhus (2014), Arnolfini w Bristolu (2011-12) oraz Moderna Museet w Sztokholmie (2008).

www.neilcummings.com

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:00 Premiera książki PREMIERA KSIĄŻKI: ABC Projektariatu. O nędzy projektowego życiaSpotkanie z Kubą Szrederem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
18:30 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Robiąc Użytek”Działania w skali 1:1. Ruch od sztuki do życia i z powrotem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
17:00 Konferencja Czy żyjemy w postartystycznych czasach? Konwent użytkologiczny Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
14:00 Gra muzealna Odwołany! Mecz 3.0 plac Defilad
plac Defilad 1, Warszawa
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie kuratorskiePo projekcie „Robiąc użytek” Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
18:30 Spotkanie Joanna Mytkowska rozmawia z Yael Bartanąspotkanie z artystką i projekcja filmu "True Finn” Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia