Mutacje miasta
Działania otwarte

• Mutacje miasta

fot. Kuba Mozelewski

Miasta są jak żywe organizmy.

Nieustannie się zmieniają, rosną, czasem nawet chorują. Tak jak ciało, żyją dzięki współobecności wielu różnych części, organów i komórek. Mają swoich mieszkańców, architekturę, historię i charakterystyczną atmosferę. Podczas działań otwartych słowo „miasto” odmienimy przez wszystkie możliwe przypadki. Przyjrzymy się albańskiej Tiranie, w której doszło do wielu zmian. Zbadamy stojące tam domy. Sprawdzimy, co i dlaczego uległo mutacjom. Potem, w ramach własnych poszukiwań, poćwiczymy z możliwymi przekształceniami tkanki miejskiej.

Prowadzenie: Zuzanna Wesołowska i Bernard Wnuk.

W ramach cyklu najmłodsi użytkownicy Muzeum mogą uczestniczyć w spotkaniach warsztatowych o otwartej formule.

Przez trzy sobotnie godziny na wystawie można spotkać edukatorów muzealnych, którzy zaproszą do ćwiczeń i kreatywnych zadań. Do grupy można dołączyć w dowolnym momencie i w dowolnej chwili ją opuścić. Każde spotkanie ma inny temat przewodni.

Działania otwarte są częścią weekendowego cyklu „Po co dzieciom artyści?”, który zawsze związany jest tematycznie z aktualnymi wystawami w Muzeum.

Terminy działań otwartych towarzyszących wystawie "Edi Hila. Malarz transformacji" w Muzeum nad Wisłą: soboty 17.03, 7.04, 21.04.2018. Działania odbywają się w godzinach 12.00-15.00. Nie obowiązują zapisy, można dołączać w dowolnym momencie.

Prowadzenie: Zuzanna Wesołowska i Bernard Wnuk.

Cykl działań otwartych towarzyszących wystawie "Edi Hila. Malarz transformacji":

17 marca / Kolekcje codziennych widoków
7 kwietnia / Migawki z Południa