Moneo, Souto de Moura, Galfetti, Kimm

• Moneo, Souto de Moura, Galfetti, Kimm

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Fundacja Twórców Architektury zapraszają na dwa spotkania, podczas których czterech wybitnych przedstawicieli noemodernistycznego nurtu w architekturze i jurorów konkursu na Muzeum Historii Polski opowie o swej twórczości.

W czwartek wykłady wygłoszą Aurelio Galfetti, architekt szwajcarski, współtwórca tak zwanej „szkoły tesyńskiej”, oraz Portugalczyk Eduardo Souto de Moura, uważany za jednego z najważniejszych współczesnych architektów, projektant m.in. słynnego stadionu piłkarskiego w mieście Braga, który wykuty został w granitowej skale.

W piątek wystąpią Jong Soung Kimm, autor wielu wybitnych obiektów użyteczności publicznej w Korei Południowej, oraz nestor współczesnej architektury hiszpańskiej Rafael Moneo, zdobywca nagrody Pritzkera i Miesa van der Rohe, autor niedawnej rozbudowy muzeum Prado w Madrycie, madryckiego dworca kolejowego Atocha, projektant katedry mariackiej w Los Angeles.

Wykłady zorganizowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.