Między Krymem a Rzymem
warsztaty dla osób z dysfunkcją wzroku w ramach Festiwalu Kultury Bez Barier

• Między Krymem a Rzymem

Obraz Adama Adach “Uwaga: Deszcz, Śnieg, Mgła, Gołoledź”. Na obrazie pokazana jest droga i biały budynek. Może być to stacja benzynowa lub przystanek. Scena dzieje się w nocy, pada gęsty śnieg.

W ramach Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier 2018, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty dla osób z dysfunkcją wzroku pod tytułem „Między Krymem a Rzymem. Uwidocznij swój warszawski świat“. Odbędą się 2 października 2018 roku w godzinach 17:00-19:00.

Punktem wyjścia warsztatów będzie znajdujący się w kolekcji Muzeum obraz Adama Adacha pod tytułem „Sonety Krymskie“. Praca prezentuje krajobraz krymskich stepów z intrygującymi widza konstrukcjami z kamienia. Przypominają one murowane fragmenty domów lub zagród, nie posiadają jednak dachu i nie służą do mieszkania. Podczas warsztatów stworzymy schematy, koncepcyjne wersje swojego miejsca zamieszkania. Będą one przyczynkiem do dyskusji i snucia opowieści.

Prosimy uczestników o zabranie z domu wybranego przedmiotu, który jest dla nich istotny, bądź taki, z którym łączy się szczególna historia.

Warsztaty skierowane są do osób dorosłych. Poprowadzą je Adam Adach i Zuzanna Zasacka.

Adam jest malarzem, który w swoich pracach inspiruje się zarówno historiami prywatnymi, jak i społecznymi. Punkt wyjścia stanowią dla niego często fotografie i ilustracje wycięte z gazet lub znalezione w rodzinnym albumie. Adam prowadził również zajęcia arteterapii. Zuza jest edukatorką i animatorką, która dzieli swój czas pomiędzy sztukę i sport, a najchętniej łączy obie te dziedziny.

Warsztaty są dostosowane do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących.

Zapisy odbywają się za pośrednictwem strony: