Marta Frej oprowadza po wystawie „Niepodległe”

• Marta Frej oprowadza po wystawie „Niepodległe”

fot. Found in Motion

W niedzielę, 2 grudnia 2018 roku, o godzinie 16:00 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza do Muzeum nad Wisłą na oprowadzanie Marty Frej po wystawie „Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy”.

Malarka i ilustratorka zaprezentuje wybrane wątki wystawy na oprowadzaniu zatytułowanym „(Nie)podległe ciało”. Frej skupi się na związkach ciała i władzy, różnicy w przedstawianiu ciała kobiecego i męskiego w narracjach historycznych, roli ciała kobiecego w walce o własną tożsamość.

Oprowadzania skierowane są do osób dorosłych. Nie obowiązują zapisy. Spotykamy się przy recepcji Muzeum.

Marta Frej

Artystka wizualna , prezeska Fundacji Kulturoholizm, mama Maćka, aktywistka, feministka. Laureatka nagrody Okulary Równości 2015, przyznawanej przez Fundację im. Izabeli Jarugi- Nowackiej. Współautorka książki „Memy i Graffy” z Agnieszką Graff. Laureatka nagrody Olśnienia Onetu 2017 w kategorii sztuka.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe”Popołudnie w Muzeum MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Warsztaty Płeć w Polskim Języku Migowymwarsztaty w PJM z tłumaczeniem na język polski MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Agnieszka Graff oprowadza po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
19:00 Performans Za Wolność Waszą i Nasząwizualny performans herstoryczny Zuzanny Hertzberg MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku rosyjskim po wystawie „Niepodległe”Экскурсия на русском языке по выставке «Niepodległe: женщины, независимость и национальный дискурс» MUZEUM nad Wisłą