Marsz na plac!
Wakacyjne warsztaty o sztuce publicznej dla młodzieży w wieku 13-16 lat

• Marsz na plac!

Ryan Gander, \"Really shiny thing that don\'t mean anything\", 2012

„Sztuka w Centrum” to kolejna propozycja letnich warsztatów dla młodzieży w wieku 13-16 lat.

Jak wyglądają place miejskie w centrum stolicy? Jakie były ich losy? Czy spełniają swoje funkcje? Dlaczego interesują się nimi artyści? Podczas spaceru porównamy ze sobą dwa zupełnie różne miejsca – Plac Grzybowski i Plac Defilad, zastanawiając się nad wspólną przestrzenią mieszkańców Warszawy. Postaramy się zajrzeć w rozmaite zakamarki, aby powoli dostrzec to, czego nie widać w pośpiechu. Na warsztatach nie tylko zabawimy się w badaczy miejskiego chaosu/ładu, ale także w jego projektantów.

Do udziału są zaproszeni wszyscy chętni, niezależnie od miejsca zamieszkania. W przypadku wizyt w innych instytucjach czy galeriach uczestnicy będą mieć zapewnione bilety komunikacji miejskiej.

Można zapisywać się na zajęcia przez poniższy formularz.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy, udział jest bezpłatny.
Projekt realizowany w ramach programu Fundacji Orange.