Marfa Girl

• Marfa Girl

z planu zdjęciowegi "Marfa Girl", reż. Larry Clark, fot. Morgan Jenkins

Pierwszy po ośmiu latach film „enfant terrible” amerykańskiego kina, wyróżniony nagrodą główną na ostatnim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rzymie za bezkompromisowy obraz młodzieży żyjącej w legendarnej Marfie, miasteczku w zachodnim Teksasie przy meksykańskiej granicy.

Marfa to wyjątkowe miejsce o pustynnym krajobrazie, które u schyłku lat siedemdziesiatych stało się enklawą malarzy, performerów, pisarzy, filmowców i młodych uciekinierów z nowojorskiego SoHo. Dzięki takim postaciom jak Donald Judd, Robert Smithson i Dan Flavin to koserwatywne miasteczko, znane głównie z patrolujących strażników granicznych i widm świetlnych tzw. „Mystery Lights“, stało się bastionem modernistów i ważnym centrum artystycznym. To w tej właśnie scenerii Clark osadził swój dramat obyczajowy, w którym seks, alkohol i narkotyki stały się tematami łączącymi kilka przeplatających się historii.

Z uwagi na fakt, że film wyświetlany będzie „na żywo“ ze strony reżysera, projekcja odbędzie się w języku angielskim

Program Kinomuzeum >>

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

19:00 Film Za wzgórzami Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
20:00 Film Wszystko się może zdarzyć Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
19:00 Film Los Angeles w roli głównej Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
20:00 Film Szukając jednookiego Jezusa Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
19:00 Film Post Tenebras Lux Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
19:00 Film All Divided Selves Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia