Male Breast Feeding
Warsztaty Antoniji Livingstone

• Male Breast Feeding

Zdjęcie dzięki uprzejmości Antoniji Livingstone

Warsztaty Male Breast Feeding (Męskie karmienie piersią) obierają za punkt wyjścia macierzyński gest troski o potomstwo, abstrahując związane z nim ucieleśnienie miłości poza nawias płci, seksu i mechanizmów reprodukcji.

Karmienie piersią staje się potencjalnym scenariuszem radykalnej bliskości i współzależności.
Queerując powyższe doświadczenia, warsztat zaprezentuje różne partytury queerowej somatyki i optyki, a uczestnicy spróbują wyprodukować alternatywne konstelacje troski i formy „bycia w ciele”. Male Breast Feeding jest queerową metodą otwartą na wszystkie ciała, w szczególności na ciała LGBTQ+.

Warsztaty skierowane są do osób interesujących się sztuką wizualną lub praktyką performatywną, aktywizmem, a także do wszystkich innych osób zainteresowanych realizacją doświadczeń queer i feministycznych.

Aby zapisać się na warsztaty, prosimy wysyłać krótką informację dlaczego jesteście zainteresowane/zainteresowani warsztatami pod adres: kemwarsaw@gmail.com

Antonija Livingstone Kanadyjska choreografka i tancerka, mieszka w Berlinie, pracuje głównie we Francji. Dorastała w rodzinie geologów, w wędrownych obozach wydobywczych i w odległych społecznościach w Kolumbii Brytyjskiej i Jukonie w Kanadzie. W swojej praktyce twórczej, położonej na styku tańca i performansu, artystka kontynuuje i tłumaczy doświadczenie przepływów miejsko-wiejskich. Jest beneficjentką nieinstytucjonalnego samokształcenia w dziedzinie choreografii i badań nad performansem. Pracowała jako performerka z Benoît Lachambre i Meg Stuart / Damaged Goods, jest członkinią interdyscyplinarnego kolektywu Supernova w HAU Berlin 2018. Do jej dotychczasowej praktyki artystycznej można zaliczyć performans solo The Part oraz praktykowane przez przeszło dekadę duety i intymne, feministyczne współprace w dziedzinie teatru, wideo i instalacji, w szczególności: a situation for dancing (w czterech odsłonach) z Heather Kravas, Cat Calendar z Antonią Baehr, On Orientations and Insignificant Others z Ian Kaler, Supernatural z Simone Aughterlony i Hahn Rowe, Culture Administration & Trembling z Jennifer Lacey, Stephen Thompson, Dominique Pétrin oraz jej najnowszą pracę z artystką wizualną i scenografką Nadią Lauro les Études (hérésies 1-7). Livingstone wykładała praktykę performatywną w ICI-CCN w Montpellier, Impulstanz w Wiedniu, DOCH w Sztokholmie, National Landscape Architecture School w Wersalu oraz w innych europejskich placówkach edukacji artystycznej. Antonija Livingstone jest również artystką w Ménagerie de Verre (Paryż) i rezydentką w Darling Foundry w Montrealu.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

18:00 Warsztaty Ahlan wa sahlan!Kurs języka arabskiego z Kem MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
18:00 Film Soft Kiss Club Pokazy wybranych prac z kolekcji i filmoteki Muzeum MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
16:00 Spotkanie Male Breast FeedingSpotkanie z Antoniją Livingstone MUZEUM na Pańskiej
18:00 Wykład Ahlan wa sahlan!Kurs języka arabskiego z Kem MUZEUM na Pańskiej
18:00 Warsztaty Juicing Your HoleWarsztaty z Geo Wyeth MUZEUM na Pańskiej