Mała demokracja: Street Art

Ruszają pierwsze w tym sezonie warsztaty dla dzieci w wieku 3-8 lat, prowadzone przez Fundację MaMa. Warsztaty towarzyszą prezentowanej aktualnie w Muzeum wystawie Angry Birds, stawiając pytania o to, jak artyści mogą wyrażać swoje poglądy i emocje? Czym jest sztuka w przestrzeni miejskiej? W trakcie warsztatów oprowadzanie kuratorskie po wystawie dla rodziców i opiekunów.

Zajęcia prowadzą artystki i trenerki Fundacji MaMa: Patrycja Dołowy i Anna Pietruszka – Dróżdż. Tak mówią o warsztatach: Spróbujemy wykorzystać prostotę i siłę ulicznego przekazu. Razem z dziećmi porozmawiamy o sztuce ulicy – tej planowanej we współpracy z kuratorami/projektantami miasta i tej spontanicznej, będącej głosami sprzeciwu, poparcia - głosem ludzi. Zastanowimy się, jak każda z nich wpisuje się w życie miasta. Jak je odbieramy? Czy zawsze je akceptujemy?

Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacje pod adresem: patrycja@fundacjamama.pl