Sylwia Chutnik oprowadza po wystawie
„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie”

• Sylwia Chutnik oprowadza po wystawie

Fot. Daniel Chrobak

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na cotygodniowe gościnne oprowadzanie po wystawie „Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie”.

W niedzielę, 23 czerwca 2019 roku o godzinie 16:00, po wystawie oprowadzi Sylwia Chutnik.

Oprowadzanie jest częścią cyklu gościnnych oprowadzań po wystawie, które prowadzą gościnie zaproszone przez kuratorkę, Natalię Sielewicz.

dr Sylwia Chutnik

kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na UW. Pisarka, publicystka, działaczka społeczna i promotorka czytelnictwa. Członkini Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Unia Literacka. Kuratorka festiwali i inicjatyw literackich (Międzynarodowy Festiwal Literacki Apostrof, Kawiarnia Literacka OFF Festival, dyskusje i spotkania autorskie). Była wykładowczynią w Instytucie Kultury Polskiej UW oraz w szkole pisania Maszyna do Pisania. Felietonistka ,,Polityki";, „Pani”, „Wysokich Obcasów”, ,,Gazety Stołecznej" i wielu portali internetowych. Współprowadziła programy literackie „Cappuccino z książką” i „Zapomniani - odzyskani” w TVP Kultura. Obecnie współprowadzi program „Barłóg literacki”.

Jej teksty ukazały się w książkach zbiorowych oraz w wielu katalogach do wystaw sztuki współczesnej i programach teatralnych (między innymi Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, Galeria Bunkier Sztuki, Muzeum Nobla w Sztokholmie). Publikuje gościnnie na łamach prasy polskiej i zagranicznej. Jej teksty naukowe znalazły się w ponad 20 opracowaniach i książkach zbiorowych. Stypendystka Homines Urbani 2008, Instytutu Books from Lithuania 2009, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2010, Miasta Stołecznego Warszawy 2010, Instytutu Goethego 2010. Laureatka nagród literackich i społecznych.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Promocja książki„Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Popołudnie w Muzeumz wystawą „Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Dojrzali Wspanializapraszają na wspólne oglądanie wystaw MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku ukraińskim po wystawie „Farba znaczy krew”Екскурсія по виставці „Фарба означає кров” українською мовою MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Piątkowe wieczory z wystawą„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimpo wystawie "Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Marta Nadolle i Gosia Bartosik oprowadzają po wystawie„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Warsztaty Nie traktuj mnie jak przedmiot!Warsztaty w Polskim Języku Migowym MUZEUM nad Wisłą