Kuratorskie oprowadzanie po wystawie
WARSZAWA W BUDOWIE 12: COŚ WSPÓLNEGO

• Kuratorskie oprowadzanie po wystawie

fot. Sisi Cecylia

[Zdjęcie w foyer Muzeum, przed wejściem na wystawę, w tym miejscu kuratorzy witają gości przed otwarciem]
  • Kuratorskie oprowadzanie po wystawie

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Coś wspólnego" w Muzeum nad Wisłą.

Po wystawie oprowadzi Tomasz Fudala.

W centrum tegorocznej odsłony znalazła się wspólnota. Festiwal, który dotąd skupiał się na architekturze i projektowaniu miasta, przesuwa akcent z ulic i placów Warszawy na kwestie społecznych relacji oraz na potrzeby jej mieszkanek i mieszkańców. Do współpracy przy tworzeniu programu wspólnych działań kuratorzy zaprosili małe grupy i mikrospołeczności.

Aby odnaleźć COŚ, musimy zmierzyć się z wieloma pytaniami: Czy możliwe jest życie wspólnotowe przy jednoczesnym zachowaniu prywatności? W jaki sposób – wobec postępującej w czasie pandemii nieufności – rozumieć gościnność? Jakie remedium na pogłębiające się podziały społeczne proponują artystki i artyści?

PRAKTYCZNE INFORMACJE ORGANIZACYJNE

• Oprowadzanie trwa 45 minut
  • W oprowadzaniu uczestniczyć może maksymalnie 15 osób.
  • Na wystawie jednocześnie przebywać może nie więcej niż 50 osób.
  • Zwiedzających i uczestników wydarzeń obowiązuje zasada bezpiecznej odległości, która wynosi 2 metry (zasada nie dotyczy opiekunów dzieci do 13 roku życia i osób z niepełnosprawnościami wymagających wsparcia asystenta).

2 lipca 2020 roku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie powołało Pełnomocniczkę ds. Bezpieczeństwa Epidemiologicznego, do której można kierować wszelkie uwagi czy pytania dotyczące zasad bezpiecznego zwiedzania i uczestnictwa w ofercie programowej Muzeum. Kontakt z Pełnomocniczką pod adresem: covid@artmuseum.pl.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

13:00 Spotkanie Spotkanie z Pamelą Bożek na wystawieWARSZAWA W BUDOWIE 12: COŚ WSPÓLNEGO MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Kuratorskie oprowadzanie po wystawieWARSZAWA W BUDOWIE 12: COŚ WSPÓLNEGO MUZEUM nad Wisłą
17:30 Oprowadzanie Wtorek w Muzeum z wystawąWARSZAWA W BUDOWIE 12: COŚ WSPÓLNEGO MUZEUM nad Wisłą
18:00 Debata Praktyki wspólnego mieszkaniaReportaże ze świata o cohousingu senioralnym Online
,
16:00 Oprowadzanie Tylko dla dorosłychWspólne oglądanie wystawy z Natalią Sielewicz MUZEUM nad Wisłą
18:00 Debata Wspólnice danych. Własność i prywatność po Big DataGrupa przyszłość danych Online
,
13:00 Spotkanie Dzień na działcez Agnieszką Dragon ROD "Pratulińska"
Pratulińska 5, Warszawa
11:00 Spacer Spacer po Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Pratulińska"z Agnieszką Dragon i Anną Ciabach ROD "Pratulińska"