Konstantin Grcic. Rzecz o czasie

Konstantin Grcic

Wykład Konstantina Grcica jest okazją do zapoznania się z metodą projektowania jednego z najbardziej wpływowych obecnie projektantów na świecie.

Jego założone w 1991 roku studio Konstantin Grcic Industrial Design (KGID) specjalizuje się we wzornictwie przemysłowym, meblach, wystroju wnętrz i projektowaniu wystaw. Dla jego pracy charakterystyczne jest łączenie formalnej esencjonalności z poszukiwaniami materiałowymi, a także używanie elementów zaczerpniętych z historii projektowania i architektury. Konstantin Grcic został wyróżniony w 2010 przez Miami Design nagrodą dla najlepszego projektanta roku, a także m.in. Wallpaper Design Award (2010) oraz Silver Delta Award (2009). Jego obiekty można oglądać w największych międzynarodowych kolekcjach, m.in. w MoMA New York i Centrum Pompidou w Paryżu.

Konstantin Grcic, urodzony w 1965 roku w Monachium, jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych współczesnych projektantów. Grcic został w 2010 roku wyróżniony nagrodą Design Miami’s Designer of the Year, a także m.in. Wallpaper Design Award in the Furniture dla projektanta roku. Jego minimalistyczne w formie produkty zachwycają niezwykłym połączeniem rygoru i humoru. Prace Grcica można oglądać w największych międzynarodowych kolekcjach, m.in. w MoMA New York i Centrum Pompidou w Paryżu.