Konkurs na projekt pawilonu artystycznego

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Narodowy Instytut Audiowizualny są organizatorami zamkniętego konkursu na projekt pawilonu artystycznego, który uświetni ceremonię przekazania polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w grudniu 2011 roku, a następnie będzie wykorzystywany przez Muzeum i Instytut do promocji wydarzeń artystycznych.

Do udziału w konkursie, którego wyniki poznamy 15 grudnia, zaproszona została międzynarodowa grupa 7 pracowni architektonicznych i artystów.

Lista uczestników:

1.Centrala Grupa Projektowa (Polska)
2.FRPO Rodriguez & Oriol Architecture/Landscape (Hiszpania)
3.KWK PROMES (Polska)
4.Medusa Group (Polska)
5.Pezo von Ellrichshausen Arquitectos (Chile)
6.Tobias Putrih/MOS (Słowenia)
7.Studio Olafur Eliasson (Niemcy)

Lista członków jury:
Mirosław Bałka
(przewodniczący jury, artysta), Adam Budak (kurator sztuki, Kunsthaus Graz, Austria), Ewa Ger (dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego), Christian Kerez (architekt, autor projektu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie), Joanna Mytkowska (kurator sztuki, dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie), Karolina Ochab (dyrektor Nowego Teatru), Katarzyna Wielga (koordynatorka Krajowego Programu Kulturalnego „Polska Prezydencja w UE”, Narodowy Instytut Audiowizualny).

Sekretarz konkursu: Katarzyna Sadowy

kontakt: konkurs@artmuseum.pl
współorganizator: Narodowy Instytut Audiowizualny

Dokumenty konkursowe w PDF:
Program funkcjonalno-użytkowy
Oświadczenie o formie prowadzenia działalności
Oświadczenie o przeniesieniu praw autorskich
Prawo Zamówień Publicznych
Pytania uczestników i odpowiedzi
Widoki otoczenia Pałacu Kultury - jednej z ewentualnych lokalizacji pawilonu
Drugi zestaw pytań uczestników i odpowiedzi
Kolejne pytanie uczestnika i odpowiedź