Konkurs fotograficzny wyniki

• Konkurs fotograficzny wyniki

Bez historii, Patryk Zaremba

Konkurs fotograficzny - wyniki Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie informuje o roztrzygnięciu wyników konkursy na fotografię pawilonu Olafura Eliassona, który tej jesieni stał u zbiegu ulicy Karowej i Krakowskiego Przedmieścia. Projekt Eliassona realizowany był w ramach Prezydencji Polski w UE (współpraca Muzeum i Narodowego Instytutu Audiowizualnego).

Jury w składzie: Tadeusz Rolke (fotograf), Sebastian Cichocki (zastępca dyrektora Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie) i Jacek Piotrowski (fotograf, Agencja Gazeta), zdecydowało o przyznaniu dwóch Odbija, Bartek Schmidt równoległych wyróżnień. Nagrodzone osoby to Bartek SchmidtPatryk Zaremba. Otrzymują one komplet wydawnictw muzeum oraz plakat z kolekcjonerskiej edycji Ludovica Ballanda.

Zdjęcia zostały wyróżnione za walory formalne i umiejętne wpisanie architektury pawilonu Eliassona w warszawski miejski krajobraz.

Konkurs wiąże się z realizacją projektu „Maszyna twojej rzeczywistości”, czyli pawilonu na Krakowskim Przedmieściu, w ramach Prezydencji Polski w UE (projekt Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Narodowego Instytutu Audiowizualnego).

Więcej informacji o Krajowym Programie Kulturalnym Polskiej Prezydencji: www.uwaganakulture.pl