Koncert klarnecisty Michała Górczyńskiego
w przestrzeni wystawy „Czym jest Oświecenie?”

  • Koncert klarnecisty Michała Górczyńskiego

    Michał Górczyński

W ostatnim dniu trwania wystawy „Czym jest Oświecenie?” Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na koncert klarnecisty Michała Górczyńskiego.

Koncert, inspirowany zapisem nutowym pod rycinami przedstawiającymi sprzedawców ulicznych, odbędzie się w przestrzeni wystawy.

Michał Górczyński

Jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina. Od 1998 roku zajmuje się pisaniem muzyki na różne składy instrumentalne („Zróżnicowanie” dwa fagoty i klarnet, „Rondo a la krakowiak” na wrzeszczącego pianistę i klarnet basowy, „Malowanie” na dwa klarnety, fagot, kontrabas i śpiew, „Suita w stylu żydowskim” na klarnet, skrzypce i kontrabas oraz cykle utworów inspirowane językami świata na skrzypce, klarnet i wiolonczelę) oraz muzyki do teatru ( około 25 spektakli dla teatrów dramatycznych i lalkowych). Czynnie zajmuje się improwizacją i interpretacją muzyki współczesnej. Występował jako solista z takimi zespołami jak: de Ereprijs, Kwartet Śląski, Orkiestra „Aukso”, Filharmonia Podlaska. Uczestniczył w Międzynarodowych Kursach Muzyki Współczesnej w Darmstadt gdzie prezentował swoje autorskie techniki wykonawcze na klarnecie basowym. Jest twórcą instalacji, tekstów teoretycznych na temat autorskich teorii, audycji radiowych oraz filmów undergroundowych. Od 2002 roku współtworzy zespół „Kwartludium” specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej. Od 2008 roku pracuje nad poszerzaniem możliwości brzmieniowych klarnetu basowego inspirując się beat-boxem i współpracując z jednym z najlepszych polskich beat-boxerów „Tik Takiem” Patrykiem Matelą.