Kompozycje przestrzenne
warsztaty dla szkół podstawowych (klasy I-III)

• Zdjęcie. Grupa dzieci układa na podłodze kompozycje z czarnych kawałków papieru.

Warsztaty dla szkół podstawowych - klasy I-III

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty organizowane w ramach wystawy „Anka Ptaszkowska. Przypadkiem”. Zajęcia połączone ze zwiedzaniem wystawy to doskonałe pole do działania z dziećmi i młodzieżą wokół rozwijania zdolności plastycznych, pracy w grupie, pobudzania abstrakcyjnego i nieschematycznego myślenia.

Podczas spotkania będziemy ćwiczyć myślenie abstrakcyjne i kompozycję inspirując się prezentowaną na wystawie sztuką. Poprzez ruchowe i przestrzenne aktywności dowiemy się, co to znaczy komponować i tworzyć przestrzenne aranżacje. Będziemy wykonywać zadania plastyczne oraz rozwijać kreatywność używając wzroku, słuchu i ruchu w ćwiczeniach opartych o formy sztuki takie jak happening, asamblaż czy environment.

Przykładowe aktywności:

• Tworzenie abstrakcyjnych rysunków z wykorzystaniem linii – np. kreska wesoła, smutna, ruchliwa, leniwa.
  • Zginanie rysunków w formy przestrzenne np. daszki, harmonijki, samoloty.
  • Tworzenie wspólnych form przestrzennych z przetworzonych w ten sposób arkuszów z rysunkami.
  • Tworzenie kompozycji dźwiękowych.
  • Dyrygowanie ruchem grupy przez osobę prowadzącą.
  • Tworzenie przestrzennych kompozycji z poduszek, pianek i animacja zabawy
  • Przypisanie dźwięków do kolorów lub kształtów; stworzenie orkiestry kolorów

Możliwe terminy zajęć:
20.02 - 21.04.2023

Godziny zajęć:
9:00-10:30 | 10:45-12:15 | 12:30-14:00 | 14:15-15:45

Miejsce:
Muzeum nad Wisłą,
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22, Warszawa

cena: 150 zł / grupa
liczba osób w grupie: do 25
(w przypadku większych grup prosimy