Kłirowe ziny. Budowanie tożsamości i narracje
warsztat zinowy dla młodzieży 18+ i młodych dorosłych

• Grafika. Rzeźba Syrenki Warszawskiej, która trzyma tęczową flagę. Obok napis złożony z wycinanych liter \

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza osoby w wieku 18+ na cykl warsztatów zinowych towarzyszących wystawie „Pocałunek nie zabija. Ania Nowak i gościnie”, które odbędą się w dniach 8-11 sierpnia 2023 w godz. 17:00-19:00.

Podczas czterech spotkań porozmawiamy o tożsamościach, o ich budowaniu i nieoczywistych poszukiwaniach siebie w heteronormatywnym świecie. Poznając treści wystawy zastanowimy się, jak tworzyć herstorie i kłirstorie jako alternatywę do oficjalnej narracji. W wyniku czterodniowego procesu twórczego stworzymy autorskie ziny w oparciu o reprodukcje prac z wystawy, kolekcji i inne materiały wizualne.

Podczas pierwszego spotkania umówimy się na wystawie “Pocałunek nie zabija. Ania Nowak i gościnie” w Muzeum nad Wisłą, którą obejrzymy wspólnie i porozmawiamy o tym, jak zbudowana jest na niej opowieść i z czego się składa. Zaprosimy również osobę artystyczną z kłirowym doświadczeniem, żeby porozmawiać o doświadczeniu poszukiwań i wykorzystywaniu tych doświadczeń w sztuce.

Drugi dzień warsztatów poświęcimy zagadnieniom związanym z tworzeniem zinów i zaczniemy tworzyć koncepcję naszych własnych autorskich zinów.

Na dwóch kolejnych spotkaniach zobaczymy się w Muzeum na Pańskiej (ul. Pańska 3, Warszawa) i skupimy się na tworzeniu zinów w formie kolaży. Wykorzystamy reprodukcje prac z wystawy, reprodukcje prac z kolekcji, a być może uda nam się wpleść w nasze ziny także zdjęcia osób uczestniczących w warsztatach.

Prowadzący:
Marcin Matuszewski
Doświadczony przewodnik i edukator muzealny, specjalista ds. dostępności oraz twórca kolaży, które możecie zobaczyć na Instagramie @posklejanki.

Zapisz się za pomocą formularza: https://bit.ly/klirowe-ziny

*Wstęp w cenie biletu na wystawę: 15 zł

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:30 Performans Pocałunek nie zabijaPerformans MUZEUM nad Wisłą
Performans Golden Gate(fragment) Performans MUZEUM nad Wisłą
17:00 Warsztaty Kłirowe ziny. Budowanie tożsamości i narracjewarsztat zinowy dla młodzieży 18+ i młodych dorosłych MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
18:30 Performans Pocałunek nie zabijaPerformans MUZEUM nad Wisłą
Performans Golden Gate(fragment) Performans MUZEUM nad Wisłą
13:00 Oprowadzania Экскурсия на русском языкеOprowadzanie po rosyjsku MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po angielsku / Guided tour in EnglishWystawa „Pocałunek nie zabija. Ania Nowak i gościnie” MUZEUM nad Wisłą
17:00 Performans Bez tytułuPerformans MUZEUM nad Wisłą