Wirtualna Strefa Ekonomiczna – Wokół Znikania
Spotkanie z twórcami Kiosku Lustrzanego: Natalią Romik i Maciejem Czeredysem

• Wirtualna Strefa Ekonomiczna – Wokół Znikania

W trakcie spotkania autorzy lustrzanego kiosku opowiedzą o pomyśle na design pawilonu oraz o historii jego niekontrolowanego zastosowania.

Będą mówić o sposobach na odbijanie architektonicznych „widm”, szczególnie tych wyłaniających się na splotach miejskich konfliktów. Natalia Romik przedstawi też kalejdoskop symboliki luster w jej wcześniejszych negocjacyjnych projektach architektonicznych.

Kiosk lustrzany

Przestrzeń lustrzanego kiosku zostanie wykorzystana jako punkt wyjścia oraz baza do podjęcia działań związanych z potrzebą spotkania i szeroko pojętej twórczej współpracy międzyludzkiej. Posłuży do pracy wokół pawilonu i z pawilonem, pracy z placem i na placu, z ludźmi i o ludziach. Celem pracy będzie przeniesienie uwagi z urbanistycznej skali makro do humanistycznej skali mikro. Wspólne działania twórcze z ludźmi, którzy na co dzień doświadczają placu, staną się okazją do wysłuchania i zrozumienia ich perspektywy. Doświadczenia te zostaną przedstawione szerszej publiczności za pomocą nagrań wideo. W czasie festiwalu WWB9 lustrzany kiosk stanie się centrum spotkań na placu. Tutaj rozpoczną się spacery varsavianistyczne i oprowadzania. Kiosk posłuży też jako przystań dla działań edukacyjnych. Jego gospodarzem będzie artysta Michał Mioduszewski.