Agnieszka Taborska oprowadza po wystawie
„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie”

• Agnieszka Taborska oprowadza po wystawie

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na cotygodniowe gościnne oprowadzanie po wystawie „Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie”.

W niedzielę, 28 lipca 2019 roku o godzinie 16:00, po wystawie oprowadzi Agnieszka Taborska.

Oprowadzanie jest częścią cyklu gościnnych oprowadzań po wystawie, które prowadzą gościnie zaproszone przez kuratorkę, Natalię Sielewicz.

Agnieszka Taborska

pisarka, romanistka, historyczka sztuki specjalizująca się w surrealizmie. Autorka książki Spiskowcy wyobraźni. Surrealizm; reportaży z podróży (Okruchy amerykańskie i serię „Książek do pisania”: Paryż surrealistyczny, Bretania, Providence); zbiorów opowiadań (Nie tak jak w raju i Wieloryb, czyli przypadek obiektywny); mistyfikacji literackich (Senny żywot Leonory de la Cruz i Niedokończone życie Phoebe Hicks); Abecadła Topora oraz baśni, na których kanwie powstały filmy animowane. Tłumaczka prozy Philippe’a Soupaulta, Gisèle Prassinos, Rolanda Topora i Spaldinga Graya. Jej książki tłumaczone były na angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, koreański i japoński. Fragmenty Nie tak jak w raju znalazły się w tomie „Best European Fiction 2017” wydanym przez Dalkey Archive. Mieszka w Warszawie i Providence (USA), gdzie od 1988 roku wykłada historię sztuki i literatury w Rhode Island School of Design.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:00 Oprowadzanie Wtorek w Muzeum z wystawą„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Popołudnie w Muzeumz wystawą „Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Jak rozumieć sztukę współczesną? Dojrzali Wspanializapraszają na wspólne oglądanie wystaw z Adrianem Krupą MUZEUM nad Wisłą
12:30 Spotkanie Gdy sztuki piękne nie zawsze są piękneRozmowy o wystawie „Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Piątkowy wieczór z wystawą„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
12:00 Warsztaty Czy obraz zawsze musi być kolorowy?Warsztaty rodzinne MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimpo wystawie "Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Olga Dmowska i Viola Głowacka oprowadzają po wystawie„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Filozofia feministyczna i jej odcienieOprowadzanie filozoficzne po wystawie „Farba znaczy krew” MUZEUM nad Wisłą