Kapsuła czasu
Tworzymy wiadomość dla przyszłości

• Kapsuła czasu

Remedios Varo, Alegoría del invierno (Alegoria zimy) [Surrealistyczny obraz – poskręcane konary drzew o gałęziach przypominających kolce, między nimi w sieci półprzezroczystych kokonów są zamknięte ptaki, kwiaty i motyl.]

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie wspólnie z młodzieżową grupą Muzeum Królowej Zofii w Madrycie zaprasza do stworzenia kapsuły czasu.

W obliczu niepewnej przyszłości chcemy stworzyć przestrzeń do rozmowy i zapisać nasze doświadczenia z „tu i teraz”. Kapsuła przyjmie formę pełnego treści nośnika pamięci, który zostanie zakopany w ogrodzie Muzeum Królowej Zofii (Reina Sofia) w Madrycie, a następnie odkopany w 2050.

Jak spojrzymy na swoje życie za trzydzieści lat? Co będziemy myśleć o świecie? Co będą myślały o naszym czasie osoby, które się jeszcze nie urodziły? Wymień doświadczenia z rówieśnikami z innych stron świata i dołącz do stworzenia kapsuły pełnej znaków tego czasu.

Aby zgłosić się do projektu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Zapisane osoby otrzymają link do spotkania online, które potrwa około dwóch godzin. Porozmawiamy o wybranych obiektach i wybierzemy te, które powinny się znaleźć w kapsule czasu. W tworzenie kapsuły można też włączyć się indywidualnie.

Co dla Ciebie jest znakiem tego czasu? Przemyśl i wyszukaj swoje propozycje dla #cápsula2050. Może to być tekst, obraz, nagranie wideo, ścieżka dźwiękowa, mem lub jakikolwiek inny cyfrowy format, który można przechowywać na pendrivie.

Zastanów się, jakie przedmioty chcesz umieścić w kapsule, która zostanie wydobyta w 2050? Może to być coś związanego z pamięcią, nauką, sprzeciwem, czymś co jest dla Ciebie ważne. Pomyśl o pytaniach, które ta rzecz może nasuwać odkrywcom z przyszłości.

Festiwalu #cápsula2050 odbędzie się na Instagramie w formule kilkunastominutowych Instagram Direct.

Pomysł na stworzenie kapsuły czasu zainspirowany został dziełem Remedios Varo, Alegoría del invierno (Alegoria zimy).

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.