Kameralny spacer po wystawie
z Hanną Szmalenberg

• Kameralny spacer po wystawie

Marek Włodarski, Gloryfikacja Trasy W-Z, ok. 1949. Kolekcja Muzeum Narodowego w Warszawie.
    [Gwasz przedstawia budowę Trasy W-Z w Warszawie. Nad grupą robotników unoszą się dwa dmące w trąby cherubiny]

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza do bezpiecznego zwiedzania wystawy w towarzystwie Hanny Szmalenberg.

W godzinach 12:00 - 14:00 zwiedzimy wystawę „Henryk Streng/Marek Włodarski i żydowsko-polski modernizm” z Hanną Szmalenberg. Obowiązujące limity (do 4 osób) sprawiają, że spacer łatwo może się przerodzić w rozmowę na najbardziej interesujące tematy.

Hanna Szmalenberg jest architektką, współpracowała w zespole Oskara Hansena na Wydziale Rzeźby warszawskiej ASP m.in. przy projektach Humanizacji Zakładów FAT w Chocianowie i ZNTK w Pruszkowie. Zaprojektowała m.in. (wraz z Władysławem Klamerusem) pomnik Umschlagplatz oraz pomnik ofiar getta warszawskiego na cmentarzu żydowskim. Działa społecznie w Komitecie Opieki nad Cmentarzami i Zabytkami Kultury Żydowskiej w Polsce oraz w Stowarzyszeniu „ Ogród Warszawa” na rzecz ochrony zabytków.