5. edycja Aukcji Sztuki Refugees Welcome

• 5. edycja Aukcji Sztuki Refugees Welcome

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Fundacja Ocalenie i Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zapraszają na 5. edycję charytatywnej Aukcji Sztuki Refugees Welcome.

Charytatywna Aukcja Refugees Welcome 2021 to działanie solidarnościowe, możliwe dzięki wsparciu artystek i artystów, którzy przekazują na licytację swoje dzieła. W poprzednich latach kupujący mogli nabyć prace m.in. Miriam Cahn, Tadeusza Rolkego, Joanny Rajkowskiej czy Rafała Milacha. Całkowity dochód z aukcji każdorazowo przeznaczany jest na wsparcie uchodźczyń i uchodźców mieszkających w Polsce.

5. edycję charytatywnej Aukcji Sztuki Refugees Welcome wsparło 35 polskich i zagranicznych artystów i artystek. Organizatorzy liczą na szeroki oddźwięk nie tylko kolekcjonerów sztuki, ale wszystkich osób, które licytując przekazane przez artystów dzieła wesprą uchodźców mieszkających w Polsce. Można to uczynić między innymi za pomocą Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

W ubiegłym roku, podczas Aukcji Sztuki Refugees Welcome zebrano rekordową kwotę 250 000 zł, dzięki której udało się pokryć całoroczny koszt działania programu Refugees Welcome Polska i część budżetu Centrum Pomocy Cudzoziemcom.

Tegoroczna edycja odbędzie się online w niedzielę 20 czerwca. Aukcja zostanie poprzedzona wystawą licytowanych prac w Muzeum na Pańskiej (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, ul. Pańska 3) w dniach 15–19 czerwca.

Artystki i artyści, których prace będzie można kupić podczas aukcji:

Mirosław Bałka, Tomek Baran, Zuzanna Bartoszek, Karolina Bielawska, Agata Bogacka, Rafał Bujnowski, Izabela Chamczyk, Tatjana Dannenberg, Edward Dwurnik, Jarosław Fliciński, Aneta Grzeszykowska, Edi Hila, Karolina Jabłońska, Nikita Kadan, Ida Karkoszka, Tomek Kręcicki, Maja Krysiak, Agata Kubis, Kamil Kukla, Agata Kus, KwieKulik, Maria Loboda, Piotr Łakomy, Krzysztof Maniak, Małgorzata Mirga-Tas, Mikołaj Moskal, Jan Możdżyński, Paweł Olszczyński, Anna Orłowska, Agnieszka Polska, Zbigniew Rogalski, Janek Simon, Mikołaj Sobczak, Paulina Stasik, Joanna Woś