Joanna Ostrowska oprowadza po wystawie
„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie”

• Joanna Ostrowska oprowadza po wystawie

Fot. Daniel Chrobak

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na cotygodniowe gościnne oprowadzanie po wystawie „Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie”.

W niedzielę, 30 czerwca 2019 roku o godzinie 16:00, po wystawie oprowadzi Joanna Ostrowska.

Oprowadzanie jest częścią cyklu gościnnych oprowadzań po wystawie, które prowadzą gościnie zaproszone przez kuratorkę, Natalię Sielewicz.

Joanna Ostrowska

doktor nauk humanistycznych w zakresie historii (Wydział Historyczny UJ), absolwentka Instytutu Sztuk Audiowizualnych UJ, Katedry Judaistyki UJ i Gender Studies UW. Studiowała również produkcję filmową i telewizyjną na PWSFTviT w Łodzi. Wykładała m.in. w Katedrze Judaistyki UJ, na Gender Studies UW i na Studiach polsko-żydowskich IBL PAN. Zajmuje się tematyką związaną ze zjawiskiem przemocy seksualnej w trakcie II wojny światowej i zapomnianymi ofiarami nazizmu. Autorka książki "Przemilczane. Seksualna praca przymusowa w czasie II wojny światowej" (2018). Redaktorka i autorka posłowia do: "Mężczyzn z różowym trójkątem" Heinza Hegera (2016) i "Cholernie mocnej miłości" Lutza van Dijka (2017). Krytyczka filmowa i selekcjonerka Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Pracowała jako dramaturżka przy spektaklach teatralnych Małgorzaty Wdowik, Marty Ziółek i Hany Umedy. Obecnie studiuje również hebraistykę na Wydziale Orientalistycznym UW. Mieszka w Warszawie.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:00 Oprowadzanie Wtorek w Muzeum z wystawą„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Popołudnie w Muzeumz wystawą „Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Do czego przydaje się malarstwo?Punkty widzenia: oprowadzanie dyskusyjne MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Dojrzali Wspanializapraszają na wspólne oglądanie wystaw z Natalią Sielewicz MUZEUM nad Wisłą
18:00 Debata Zezwierzęcenie, etyka dzikościDebata z udziałem Agnieszki Brzeżańskiej, Martyny Czech i Dominiki Kowyni MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Piątkowy wieczór z wystawą„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
12:00 Warsztaty Figury radości, kształty przyjemnościDziałania rodzinne MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimpo wystawie "Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Julia Poziomecka oprowadza po wystawie„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą