Treści przestrzenne
Działania rodzinne

• Treści przestrzenne

Dzieci wraz z opiekunami zapraszamy na Działania rodzinne towarzyszące wystawie „Oskar i Zofia Hansenowie. Forma Otwarta” prowadzone przez edukatorów i architektów. Co dwa tygodnie, w niedzielne popołudnia zajmujemy się innym wątkiem twórczości wybitnych architektów.

Jakie treści tkwią w architekturze? Czy architektura może coś upamiętniać Hansenowie uważali, że nie zawsze upamiętnianie wymaga budowania – stawiania ścian czy monumentalnych pomników. Czasem wystarczy zaaranżować przestrzeń, pomyśleć o niej w kontekście niewielkich gestów.

Punktem wyjścia dla warsztatów będzie projekt „Droga”, koncepcja anty-pomnika stworzona dla Auschwitz-Birkenau. Następnie dość szeroko spojrzymy na architekturę jako medium różnorodnych treści. Porozmawiamy o przestrzeniach wypełnianych – znaczeniem, emocjami, atmosferą czy pamięcią. Spróbujemy zmierzyć z się podobnym wyzwaniem – dostosowując formę własnych projektów do ich funkcji i unikalnego kontekstu.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Inne wydarzenia z tego cyklu: