Jakim językiem rozmawiać z miastem?
Warsztaty dla dorosłych

• Zdjęcie rzeźb Magdaleny Abakanowicz: dwie kroczące postaci odlane z brązu

fot. Sisi Cecylia

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na kameralne spotkanie w Parku Rzeźby na Bródnie. Podczas spotkania dbamy o zapewnienie warunków, w których dobrze będą się czuły osoby w spektrum autyzmu.

Jesienią w Parku Rzeźby na Bródnie pojawiły się dwie tajemnicze postaci o imionach Zinaxin i Dolacin – to rzeźby Magdaleny Abakanowicz. W twórczości rzeźbiarki często widzimy postać człowieka w otoczeniu innych. Kim jest człowiek w tłumie innych ludzi, jak współistnieje z innymi?

Przyjrzymy się rzeźbom w parku i zastanowimy, jak człowiek czuje się w mieście - w tłumie i w gąszczu budynków. Z kim jeszcze współistnieje człowiek w mieście? Czy znamy swoich sąsiadów? Czy wiemy, jakie rośliny mijamy na co dzień? Jakie zwierzęta żyją w naszym otoczeniu? Z kim znajdujemy wspólny język? Czy w mieście żyjemy z kimś czy sami?

Spotkanie potrwa około 1,5 godziny.

Podczas spotkania dbamy o zapewnienie warunków, w których dobrze będą czuły się osoby w spektrum autyzmu:

• na początku spotkania przedstawiamy plan działań;
  • zajęcia prowadzą doświadczone edukatorki mające wiedzę na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu. Aktywnie promują wrażliwość na ludzką różnorodność i tolerancyjną postawę.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.