Jak zbudować i urządzić szkołę?
Integracyjne zajęcia rodzinne

  • Jak zbudować i urządzić szkołę?

    fot. Marta Ejsmont [kolaż złożony z sześciu zdjęć pokazujących różne rodzaje budynków szkoły]

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na rodzinne zwiedzanie wystawy pod tytułem „Jak robić szkołę?” w ramach 13. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE. Obok zwiedzania odbędą się również warsztaty związane z projektowaniem budynków.

Wystawa w Muzeum opowiada o szkołach. Szkoły to budynki, w których dzieci spędzają dużo czasu. Szkoły są różne. Mniejsze i większe. Piętrowe i parterowe. Różne są też wnętrza szkół. Czasami jest w nich sporo mebli, innym razem mnóstwo wolnego miejsca. Czasem jest jasno, czasem ciemno. Raz ciepło, a raz zimno.

Podczas zwiedzania wystawy przyjrzymy się fotografiom różnych szkół. Sprawdzimy jak te budynki wyglądają z zewnątrz i czy nam się podobają. Spojrzymy też na to, jak wygląda przestrzeń w środku: czy jest wygodna? W jakiej przestrzeni czujemy się dobrze? Jak wyglądałby nasz idealny pokój? Czy nadawałaby się do nauki? A może do odpoczynku? Na koniec chętne osoby będą mogły wykonać zadanie plastyczne!

Plan spotkania

Spotkanie rozpocznie się przy wejściu na wystawę (zbiórka w holu głównym Muzeum przy recepcji). Wspólnie wejdziemy na wystawę i obejrzymy wybrane prace. Będziemy rozmawiać o tym, czym jest przestrzeń i co to jest architektura. O tym jakie budynki i jakie przestrzenie nam się podobają. Chętnych zaprosimy na warsztat plastyczny do sali edukacyjnej.

Informacje organizacyjne

Warsztaty przygotowała Aleksandra Górecka. Do udziału zachęcamy rodziny z dziećmi w spektrum autyzmu lub z niepełnosprawnością intelektualną. W udziale w zajęciach pomoże:

  • przewodnik, z którym można spotkać się przed zajęciami
  • plan przedstawiony na początku zajęć
  • krótszy czas trwania warsztatu (zwiedzanie potrwa do 45 minut)
  • przedstawienie abstrakcyjnych zagadnień za pomocą materiałów, których samodzielnie można doświadczyć
  • wykorzystanie kluczowych pojęć prostego języka i piktogramów do komunikacji

Podziel się z nami wskazówkami, co może pomóc Tobie i Twojemu dziecku czuć się komfortowo podczas warsztatów. Skontaktuj się z nami pisząc na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl lub telefonicznie pod numerem 577 006 290. 

Inne wydarzenia z tego cyklu: