Irma Boom: BOOM BOOKS

Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) wspólnie z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Ambasadą Królestwa Niderlandów zapraszają na wykład Irmy Boom.

Irma Boom zajmuje się projektowaniem graficznym, specjalizuje się w tworzeniu książek. W 1991 roku założyła Irma Boom Office, jej studio pracuje dla instytucji kulturalnych i firm w Holandii i zagranicą.

Do jej klientów należą Rijksmuseum Amsterdam, Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Fondazione Prada, Ferrari, Vitra International, OMA/Rem Koolhaas. Od 1992 roku pracuje jako krytyk na Yale University w USA. MoMA w Nowy Jorku włączyło jej książki do stałej kolekcji działu Architecture & Design. Przez pięć lat pracowała nad koncepcją, projektem graficznym i edycją książki “SHV Think Book 1996-1896€ł zamówionej przez SHV Holdings z Utrechtu.