Integracyjne warsztaty rodzinne I Kolażowe miasto

• Zdjęcie. Dzieci wraz z rodzicami wyklejają prace z kolorowego papieru. Wszyscy siedzą bądź leżą na podłodze.

fot. Kuba Mozolewski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na integracyjne warsztaty rodzinne z artystką Martą Nadolle oraz edukatorką Aleksandrą Górecką. Warsztaty odbędą się na aktualnej wystawie „Anka Ptaszkowska. Przypadkiem”.

Na warsztaty zapraszamy dzieci wraz z rodzicami/opiekunami w wieku 5-12 lat, w tym również dzieci w spektrum autyzmu.

Zapisy: na warsztaty 11 marca nie ma już miejsc. Zapraszamy na kolejne 1 kwietnia.

Spotkanie zaczniemy w przestrzeni wystawowej. Spędzimy tam około 45 minut oglądając prace artystów i artystek. Będziemy poruszać się kluczem miejsc i miast, które zainspirują nas później do stworzenia kolaży. Zwiedzaniu towarzyszyć będą małe aktywności plastyczne, ruchowe i sensoryczne.

Po obejrzeniu wystawy przeniesiemy się do salki edukacyjnej. Z pomocą artystki, spróbujemy zrobić wyklejane kolaże. Będą one inspirowane fotografiami Eustachego Kossakowskiego „6 metrów przed Paryżem".

Opis dostępności:

• Elastyczny scenariusz pozwala zaangażować się dzieciom o różnych potrzebach.
  • Przed warsztatami wysyłamy ilustrowany plan zajęć.
  • Na początku spotkania omawiamy plan i czas trwania.
  • Ograniczamy rozpraszające bodźce.
  • Trudne pojęcia tłumaczymy na konkretnych przykładach.
  • Korzystamy z ilustracji i piktogramów.
  • Pracujemy w kameralnej grupie.

Wstęp: 1 zł

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Kultura bez barier".

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

12:00 Oprowadzanie ЭКСКУРСИЯ ПО ВЫСТАВКЕ НА РУССКОМ ЯЗЫКЕOprowadzanie w języku rosyjskim MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po angielsku / Guided tour in EnglishAnka Ptaszkowska. Przypadkiem MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Екскурсія українською мовоюOprowadzanie w języku ukraińskim MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawieAnka Ptaszkowska. Przypadkiem MUZEUM nad Wisłą
17:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawieAnka Ptaszkowska. Przypadkiem MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie eksperckieAnka Ptaszkowska. Przypadkiem MUZEUM nad Wisłą