Neon nad Wisłą

• Neon nad Wisłą

Montaż neonu, fot. Julia Kern-Protassewicz

W piątek, 20 kwietnia o 20:00 zabłyśnie neon Muzeum nad Wisłą!

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza w piątek, 20 kwietnia o godzinie 20.00 na iluminację neonu nad Wisłą. Neon „Muzeum” przez kilka lat znajdował się na dachu bloku przy ulicy Pańskiej 3, za rozebranym w 2017 roku pawilonem Emilia. Teraz, w ślad za wystawami i publicznością, przenosi się do Muzeum nad Wisłą.

Iluminacji towarzyszyć będzie impreza w bistro Powidoki. Zagra dj Matt Brzeźny, który ma na swoim koncie dwa wydawnictwa płytowe w Oficynie Transatlantyk ("Diamentowa Sutra" i „Trans Afryka 2”) i występy w czołowych klubach w Polsce i za granicą - między innymi w Berlinie, Londynie i Brukseli. Jego sety didżejskie charakteryzują się subtelnością i eklektyzmem, łącząc muzykę afrykańską z nowoczesną elektroniką i klasycznymi brzmieniami klubowymi. Związany z kultowym SideOne i promotor odpowiedzialny za cykl imprez „Space Jams”.

Muzeum tego dnia będzie czynne do godziny 21:00, a Powidoki do północy.