Ile w rycinie jest ruchu?
Działania otwarte

  • Ile w rycinie jest ruchu?

    fot. Kuba Mozolewski

Choć oświeceniowe ryciny to dzieła sztuki i dokumenty historii, kolekcję rysunków proponujemy potraktować tym razem jako zbiór zapisów ruchu, działania i dźwięku.

Wspólnie z dziećmi chcemy przyjrzeć się temu, co dzieje się na rycinach, co mówią nam pozy i gesty pojawiających się na nich postaci.

Na wystawie znajdziemy nie tylko poruszonych ludzi -- uczestników różnorodnych wydarzeń, ale również popisowe numery aktorki, naśladującej wizerunki kobiet z greckich waz, czy wędrownych sprzedawców, wychwalających swoje towary. Ruch będzie także bohaterem naszych wspólnych zabaw, eksperymentów i ćwiczeń z wyrażania emocji. Spróbujemy też swoich sił w odgrywaniu scen!

Prowadzenie: Zuzanna Wesołowska i Bernard Wnuk.

W ramach cyklu najmłodsi użytkownicy Muzeum mogą uczestniczyć w spotkaniach warsztatowych o otwartej formule.

Przez trzy sobotnie godziny na wystawie można spotkać edukatorów muzealnych, którzy zaproszą do ćwiczeń i kreatywnych zadań. Do grupy można dołączyć w dowolnym momencie i w dowolnej chwili ją opuścić. Każde spotkanie ma inny temat przewodni.

Działania otwarte są częścią weekendowego cyklu „Po co dzieciom artyści?”, który zawsze związany jest tematycznie z aktualnymi wystawami w Muzeum.

Terminy działań otwartych towarzyszących wystawie „Czym jest Oświecenie? 200 lat Gabinetu Rycin BUW” w Muzeum nad Wisłą: soboty 19 maja oraz 9 i 16 czerwca. Działania odbywają się w godzinach 12.00-15.00. Nie obowiązują zapisy, można dołączać w dowolnym momencie.

Prowadzenie: Zuzanna Wesołowska i Bernard Wnuk.

Cykl działań otwartych towarzyszących wystawie „Czym jest Oświecenie?”:

19 maja / Czyja to kolekcja?
9 czerwca / Do czego służy kolekcja?
16 czerwca / Ile w rycinie jest ruchu?