Granica. Konflikt. Ciało
Eksperymentalne międzypokoleniowe działanie muzealne

• Granica. Konflikt. Ciało

fot. B. Stawiarski

Jesteś na bieżąco z informacjami ze świata? Intryguje Cię sztuka współczesna? Lubisz zadawać pytania, drążyć temat i szukać odpowiedzi?

Zapraszamy do udziału we wspólnym, twórczym działaniu z wystawą „Gdyby dwa morza miały się spotkać”.

Wystawa porusza aktualne, ważne społecznie tematy związane m.in. ze współczesnymi konfliktami politycznymi, sposobem działania mediów, napięciem między jednostką, a władzą. Pracując z kilkoma, wybranymi pracami sprawdzimy, na ile ich rozumienie może stać się pretekstem do dyskusji, wpłynąć na postrzeganie rzeczywistości lub urozmaicić sposób myślenia – nie tylko o sztuce współczesnej, ale także o codziennych zjawiskach i procesach społecznych komentowanych przez artystów.

Warsztaty skierowane są do osób w wieku od 16 do 65 .

Wstęp wolny, liczba uczestników ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Działanie jest kontynuacją współpracy Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” zainicjowaną w ramach projektu „Archipelag pokoleń” (archipelagpokolen.pl). Przygotowując warsztaty, organizatorki korzystały z materiałów projektu Wizualny Eksperyment Muzealny zrealizowanego przez Stowarzyszenie Katedra Kultury (wizualnyeksperymentmuzealny.wordpress.com).

Katarzyna Mieleszko - absolwentka filologii polskiej i historii sztuki, przewodniczka MSN. Z działem edukacji współpracuje od 2013 roku.

Agnieszka Pajączkowska - animatorka kultury, edukatorka wizualna, kulturoznawczyni, koordynatorka i twórczyni projektów fotograficznych i lokalnych. Na stałe związana z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych "ę", Stowarzyszeniem Katedra Kultury oraz Instytutem Kultury Polskiej UW. Prowadziła warsztaty i działania twórcze m.in. w Domu Spotkań z Historią, Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki, Bunkrze Sztuki w Krakowie oraz we współpracy z Fundacją Sztuk Wizualnych.