Gdy sztuki piękne nie zawsze są piękne
Popołudniowe oprowadzanie po wystawie

• Gdy sztuki piękne nie zawsze są piękne

fot. Kuba Mozolewski
  • Gdy sztuki piękne nie zawsze są piękne

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie skierowane do osób mających czas w ciągu dnia.

Miriam Cahn, urodzona w 1949 roku w Bazylei w rodzinie żydowskich emigrantów, to jedna z najważniejszych i najbardziej uznanych malarek drugiej połowy XX i początku XXI wieku.

W swojej twórczości artystka daje świadectwo społecznym konfliktom, kryzysom i stanom wyjątkowym, snując namysł nad współczesną kondycją człowieka oraz sprawczością obrazu malarskiego wobec tematów takich jak wojna i przemoc, seksualność, natura, relacje rodzinne i śmierć.

O tym, jak bardzo prace artystki są związane z jej życiem, opowie Państwu opiekunka publiczności i przewodniczka Jolanta Woch.

Piątkowe oprowadzania z cyklu: „Gdy sztuki piękne nie zawsze są piękne" to czas na to, by obejrzeć wystawę w spokoju, pytać o szczegóły, rozwiewać wątpliwości, wyrażać swoje poglądy i odczucia. Udział w cenie biletu na wystawę (2-5 zł).

Wystawa Miriam Cahn trwa do najbliższej niedzieli. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza również na pozostałe oprowadzania:

• Każdy wtorek 18:00 Oprowadzanie w języku polskim
  • Każda środa 15:00 Popołudnie w Muzeum – oprowadzanie w języku polskim
  • Każdy czwartek 16:00 Tylko dla dorosłych. Wspólne oglądanie wystaw
  • Każdy piątek 12:30 Gdy sztuki piękne nie zawsze są piękne. Popołudniowe oprowadzania.
  • Każdy piątek 18:00 Wieczorne oprowadzania w języku polskim
  • Każda sobota 14:00 Oprowadzanie w języku angielskim / GUIDED TOUR IN ENGLISH
  • Soboty: 14 grudnia, 11 stycznia, 8 lutego, 29 lutego 18:00 Oprowadzania filozoficzne
  • Każda niedziela 14:00 Oprowadzanie w języku polskim