FRIEZE x MUSEUM OF MODERN ART IN WARSAW: Formy oporu
Rozmowa o tym jak uratować ukraińską sztukę i kulturę

• Rysunki słonecznika powieszone na kracie Moniki Sosnowskiej w SDK „Słonecznik\

Magazyn „Frieze" we współpracy z Solidarnym Domem Kultury “Słonecznik” oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zapraszają na wydarzenie „Formy oporu. Rozmowa o tym jak uratować ukraińską sztukę i kulturę".

Pełna inwazja Rosji na Ukrainę stanowi ogromne zagrożenie dla żywej sceny sztuki współczesnej oraz wielusetleniemu dziedzictwu artystycznemu – od muzeów i kościołów po galerie i studia artystów. Redaktor naczelny „Frieze" Andrew Durbin porozmawia z trzema praktykami kultury, którzy walczą o zachowanie kultury swojego kraju, zarówno wewnątrz niego, jak i zagranicą.

Goście:

Kateryna Aliinyk – artystka, na co dzień mieszka i pracuje w Kijowie.

Taras Gembik – aktywista, pisarz, kurator i performer, współpracujący z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Olha Honchar – badaczka kultury i menadżerka natykryzysowa, dyrektorka Muzeum-Terytorium Terroru we Lwowie.

Andrew Durbin – redaktor naczelny „Frieze". Jego książka, biografia Petera Hujara i Paula Theka, ukaże się nakładem FSG w 2025 roku. Mieszka w Londynie.

Czwartek, 23 lutego 2023
19:00–20:00 – dyskusja
20:00–21:00 – napoje

Inne wydarzenia z tego cyklu: