Fontarte: Jak zaprojektować typo-okładkę

• Fontarte: Jak zaprojektować typo-okładkę

Zrób to sam

Warsztaty z cyklu Zrób to sam - majster klasy Fontarte: Jak zaprojektować typo-okładkę warsztaty: 11 grudnia (niedziela), godz. 12:00

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na drugą edycja cyklu spotkań stylizowanych na słynny program telewizyjny „Zrób to sam” Adama Słodowego, organizowane przez Nowy Teatr

W ramach warsztatów zostaną przeprowadzone eksperymenty z użyciem liter, fotografii i gotowych struktur graficznych. Uczestnicy będą mieli możliwość stworzenia własnej, analogowej kompozycji, nawiązującej do awangardowych realizacji artystów takich jak Władysław Strzemiński, Mieczysław SzczukaTeresa Żarnower. W efekcie powstaną autorskie okładki typograficzne zaprojektowane przez uczestników.

Fontarte: studio założone przez Artura Frankowskiego i Magdalenę Frankowską. Specjalizuje się w typografii, projektowaniu systemów identyfikacji wizualnej oraz grafice wydawniczej. Tworzy również oryginalne kroje pism, w tym fonty na specjalne zamówienie m.in. inspirowane polskim liternictwem i typografią (m.in. awangardą lat 20. i 30. XX w.).

Kuratorka cyklu: Adriana Prodeus

Zapisy: 22 379 33 33 (13)