Filmoteka Muzeum
Odsłona nowych filmów

• Filmoteka Muzeum

Filmoteka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na pokaz filmów oraz spotkanie z Wojciechem Bąkowskim, towarzyszące odsłonie nowej strony internetowej zasobów filmowych Muzeum.

Z dniem 23 sierpnia, witryna Filmoteki zaprezentuje się widzom w nowej szacie graficznej, wzbogacona o ponad 100 nowych filmów (m.in. Anna Baumgart, Wojciech Bąkowski, Kuba Bąkowski, Agnieszka Brzeżańska, Oskar Dawicki, Oskar Hansen, Aneta Grzeszykowska, Alicja Karska i Aleksandra Went, Tomasz Konart, Marek Koterski, Grzegorz Królikiewicz, Natalia LL,Anna Niesterowicz, Roman Polański, Wojciech Puś, Józef Robakowski, Iwo Rutkiewicz, Mateusz Sadowski, Wilhelm Sasnal, Konrad Smoleński, Jerzy Truszkowski, Zbignie Warpechowski, Krzysztof Wodiczko, Anna Zaradny, Alicja Żebrowska, Artur Żmijewski i inni).

Spotkaniu towarzyszyć będzie przegląd filmów Wojciecha Bąkowskiego, w tym nowego zakupu do kolekcji Muzeum Pogorszenie widzenia oraz nagrodzonego na MFF Nowe Horyzonty filmu Suchy pion (pokazywanego również w tym roku na Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Oberhausen). Po projekcji zapraszamy na rozmowę z artystą.