Emesenki: malarstwo
Sztuka dla najmłodszych

• Emesenki: malarstwo
    fot. Kuba Mozolewski

Poprzez obserwację, rozmowę i działania manualne cykl wprowadza dzieci w niezwykły świat sztuki współczesnej.

Zajęcia składają się z krótkiej wycieczki po Muzeum i twórczego działania (w rolach głównych malowanie, sklejanie, rysowanie, konstruowanie i opowiadanie). Zakładamy aktywny udział opiekunów na zasadzie współpracy z dzieckiem. Co miesiąc odkrywamy inną dziedzinę sztuki lub technikę artystyczną. Wychodzimy z założenia, że muzeum to najlepsze laboratorium pomysłów i miejsce ćwiczenia wyobraźni, a przy okazji dobra przestrzeń do wspólnego spędzania czasu.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę, 17 marca, w godzinach 11.00 - 12.00. Odwiedzimy wystawę „Edi Hila. Malarz transformacji”, a tematem przewodnim będzie malarstwo.

Koncepcja i prowadzenie: Agnieszka Sinicka.

Będziemy dużo malować, więc sugerujemy przyjście w strojach roboczych.

Dla dzieci udział jest bezpłatny, dla opiekunów w cenie biletu wstępu na wystawę (1 zł).

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Agnieszka Sinicka

edukatorka, koordynatorka programów edukacyjnych i historyczka sztuki. Na co dzień zajmuje się koordynacją programu edukacyjnego „Laboratorium Edukacji Filmowej” organizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Współpracuje z działami edukacji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Współpracowniczka SPOTLIGHT KIDS – platformy promocji sztuki współczesnej dla dzieci, gdzie prowadzi zajęcia z obszaru sztuki współczesnej, a także wspomaga koordynację działań.