Eksperymentalne granie
i malowanie nad Wisłą

• Eksperymentalne granie

Działające przy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie Koło Sympatyków Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia oraz Klub Seniorek i Seniorów Nowoczesnych zapraszają na wspólne granie i malowanie dźwięków.

Zespół Metko Project (klawisze, gitara i perkusja – brzmienia elektroakustyczne) połączy się eksperymentalnie z zespołem VIVA el CAJON (cajon, conga - brzmienia etniczne) oraz z uczestnikami wydarzenia grającymi na zapewnionych przez organizatorów „przeszkadzajkach”. Powstały krajobraz dźwiękowy będziemy na bieżąco malować na dużych płótnach i kartkach papieru.

Wydarzenie organizują członkinie i członkowie Klubu Seniorek i Seniorów Nowoczesnych oraz/lub Koła Sympatyków Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia:

Elżbieta Hołoweńko

Absolwentka ASP Warszawa - artystka wszechstronna. Album „Wiersze W. Szymborska i Zielniki E. Hołoweńko". Aktorka amatorka (m.in. Teatr Powszechny „Gwałt. Głosy”). Nominowana do nagrody Superbohaterka Wysokich Obcasów. W
Warsztacie Warszawskim prowadziła warsztaty rysunkowe dla seniorek i seniorów zakończone wystawami „Po co nam ta Złota Jesień”, „Kolaże Pandemiczne” oraz „Drzewa nasze życie”. W Galerii Metamorfozy prowadzi warsztaty rysunkowe i plastyczne ze sztuki współczesnej także dla Klubu Seniorek i Seniorów Nowoczesnych.

Iza Hejne-Krystosiak

Absolwentka IPSIR, Filozofii i Etyki  Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polonistyki w PAN. Pedagożka, emerytowana nauczycielka języka polskiego, była dyrektorka szkoły. Od 2018 roku współtwórczyni projektu „Seniorwizacja”, a od 2021 roku wiceprezeska Fundacji Seniorwizacja. Jako liderka projektu nagrodzona wyróżnieniem Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej i w 2021 roku Mazowiecką Nagrodą Inspiracji Kulturalnych „Impuls Kultury”. Uczestniczy aktywnie w różnych działaniach m.in. w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie i Fundacji Metamorfozy.

Halina Rudzka

Absolwentka Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW, ale większość życia zawodowego spędziła w bibliotece jednego z wydziałów Uniwersytetu Warszawskiego. Na emeryturze zaczęła malować i tak trafiła do Klubu Seniorek i
Seniorów Nowoczesnych.

Zdzisław Rudzki

Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej ze specjalnością elektroakustyki. Po praktykach w Pracował w CENRiT / Fonia jako projektant dźwiękowych urządzeń studyjnych. Moduł jego autorstwa znalazł się w konsolecie
SME-131 której prototyp trafił do Studia Eksperymentalnego PR w ramach testów. Prywatnie gra na bębnach (congach) w zespole Viva el Cajon, z którym właśnie nagrał płytę.

Agnieszka Metko

Poetka, malarka, autorka nagradzanych edukacyjnych książek dla dzieci, tekstów piosenek, projektów muzycznych, wokalistka w zespole „Metko Project”

Wiktor Metko

Muzyk, kompozytor, współtwórca projektów muzycznych, gitarzysta w zespole „Metko Project”, wydawca wspierający niekomercyjne projekty artystyczne i edukacyjne, autor i reżyser filmu „Cenrit Fonia Polski Dźwięk - zapomniana historia”

oraz Waldemar „Valdi” Ogrodniczak - perkusja i Krzysztof Jaworski - gitara basowa

Klub Seniorek i Seniorów Nowoczesnych oraz Koło Sympatyków Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia powstały w ramach XIII i XIV edycji konkursu grantowego Seniorzy w Akcji organizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Polsko – Amerykańską Fundację Wolności.