Екскурсія українською мовою
Oprowadzanie po ukraińsku

• Екскурсія українською мовою

Widok wystawy "Kto napisze historię łez. Artystki o prawach kobiet" (26.11.2021-27.03.2022) w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, fot. Daniel Chrobak

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie po wystawie „Kto napisze historię łez” w języku ukraińskim.

Музей сучасного мистецтва в Варшаві запрошує на екскурсію українською мовою виставкою „Хто напише історію сліз. Мисткині про права жінок”. Місце - Музей над Віслою (вул. Wybrzeże Kościuszkowskie 22). На подію запрошує Леся Шикірява - культурологиня, випускниця Національного університет „Острозька академія”, студентка магістерської програми The Graduate School for Social Research IFiS PAN, соціальна працівниця неурядової організації Польський Міграційний Форум. Разом з колегами займається підтримкою мігрантів в процесі інтеграції, налагодженням міжкультурного діалогу.

Біженці можуть відвідати захід безкоштовно.

Po wystawie oprowadzi Lesia Shykiriava - kulturoznawczyni, absolwentka uniwersytetu „Akademia Ostrogska”, obecnie studentka studiów magisterskich programu The Graduate School for Social Research, IFiS PAN. Jest pracowniczką organizacji pozarządowej Polskie Forum Migracyjne, razem z kolegami i koleżankami zajmuję się wsparciem migrantów w procesie integracji, nawiązaniem dialogu międzykulturowego.

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące: