Екскурсії для сусідів | Экскурсии для соседей
Oprowadzania dla sąsiadów

• Екскурсії для сусідів | Экскурсии для соседей

Archiwum Protestów Publicznych, fotografia cyfrowa, 2020. Dzięki uprzejmości artystek i artystów.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzania po wystawie „Kto napisze historię łez” w językach naszych przyjaciół i sąsiadów.

Экскурсии для соседей в воскресенье, 20 марта в 16:00

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na spacer po wystawie „Kto napisze historię łez” w języku rosyjskim. Po wystawie oprowadzi Olga Mzhelskaya (ur. w 1986) – art managerka i kuratorka pochodząca z Białorusi. Współautorka książek dla dzieci o sztuce białoruskiej; współautorka i managerka programów edukacyjnych dla pracowników kultury.

Музей современного искусства в Варшаве приглашает на экскурсию на русском языке по выставке «Кто напишет историю слез» в Музей на Висле (Muzeum nad Wisłą, Wybrzeże Kościuszkowskie 22). Экскурсию проведит Ольга Мжельская (1986 г.р.) — арт-менеджер и куратор из Беларуси. Соавтор книг для детей о беларусском искусстве, соавтор и менеджер образовательных программ для работников культуры.

Екскурсії для сусідів в неділю, 20 березня о 17.00

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na spacer po wystawie „Kto napisze historię łez” w języku ukraińskim. Po wystawie oprowadzi Lesia Shykiriava - kulturoznawczyni, absolwentka uniwersytetu „Akademia Ostrogska”, obecnie studentka studiów magisterskich programu The Graduate School for Social Research, IFiS PAN. Jest pracowniczką organizacji pozarządowej Polskie Forum Migracyjne, razem z kolegami i koleżankami zajmuję się wsparciem migrantów w procesie integracji, nawiązaniem dialogu międzykulturowego.

Музей сучасного мистецтва в Варшаві запрошує на екскурсію українською мовою виставкою „Хто напише історію сліз. Мисткині про права жінок”. Місце - Музей над Віслою (вул. Wybrzeże Kościuszkowskie 22). На подію запрошує Леся Шикірява - культурологиня, випускниця Національного університет „Острозька академія”, студентка магістерської програми The Graduate School for Social Research IFiS PAN, соціальна працівниця неурядової організації Польський Міграційний Форум. Разом з колегами займається підтримкою мігрантів в процесі інтеграції, налагодженням міжкультурного діалогу.

Біженці можуть відвідати захід безкоштовно.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

17:00 Oprowadzanie Środowe oprowadzanie po wystawieKto napisze historię łez. Artystki o prawach kobiet MUZEUM nad Wisłą
17:00 Oprowadzanie Piątkowe oprowadzanie po wystawieKto napisze historię łez. Artystki o prawach kobiet MUZEUM nad Wisłą
12:00 Oprowadzania Екскурсія українською мовою Oprowadzanie po ukraińsku MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Guided tour in EnglishOprowadzanie po angielsku MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie kuratorskieSebastiana Cichockiego MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie kuratorskieMagdy Lipskiej i Łukasza Rondudy MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzania Экскурсия на русском языкеOprowadzanie po rosyjsku MUZEUM nad Wisłą