Dzień dziecka
upłynie na Bródnie

• Dzień dziecka

Fot. Sisi Cecylia

[Zdjęcie dzieci puszczających modele łódek po wodzie]

Zbliża się wyjątkowy dzień – dzień dziecka. Chcecie wiedzieć, jaka czeka na Was specjalna niespodzianka?

Mamy coś wyjątkowego dla tych, którzy lubią patrzeć na żaglówki, łódki i inne konstrukcje unoszące się na wodzie. Rzeźbiarz Józek Gałązka pewnego dnia był w Paryżu. W parku obok Luwru zachwycił się modelami łódek puszczanymi na wodzie. Paryska tradycja zabawy łódkami ma już ponad 100 lat i została utrwalona na płótnach przez wielu słynnych malarzy.

Jeżeli nie możesz zabrać wszystkich sąsiadów do Paryża, przywieź Paryż ze sobą. Tak pomyślał rzeźbiarz Józek Gałązka i stworzył łódki żaglowe, żeby podobnie jak pod Luwrem, można było je puszczać w Parku Rzeźby na Bródnie. To właśnie będziemy robić pierwszego czerwca.

Niech Dzień dziecka upłynie nam na zabawie w okolicach Domku Herbacianego. Animacje poprowadzą znane i lubiane przez dzieci edukatorki Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie: Ola Górecka i Marta Przybył. Motywem przewodnim naszych działań będzie woda, będziemy się nią inspirować, tworząc własne prace, a spragnionych poczęstujemy lemoniadą.

Wszystkie dzieci są mile widziane. Ich opiekunowie również!

Zakładamy obecność opiekunów, pod których opieką pozostają dzieci podczas działań.