Działania otwarte
Warsztaty dla dzieci „Zawód Artysta”

• Działania otwarte

Warsztaty dla dzieci w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, fot. Monika Orpik

Działania otwarte to propozycja spotkań edukacyjno-warsztatowych o luźnej formule. Po sukcesie poprzednich edycji, zapraszamy na kolejny cykl spotkań, tym razem na wystawach „Robiąc użytek”, „Chleb i róże”, „Po co wojny są na świecie”.

Co trzeba zrobić, żeby ,,zostać artystą”? Czy potrzebny jest egzamin zawodowy? A może specjalny certyfikat? Kto może wystawić taki dokument? Na wystawie „Po co wojny są na świecie” obejrzymy prace twórców zaliczanych do nieprofesjonalnych i z przymrużeniem oka spróbujemy określić kim jest artysta. Zastanowimy się, jakie są różnice między artystami profesjonalnymi i artystami-outsiderami, a co ich łączy. Prace znajdujące się na wystawie będą dla nas stanowiły inspirację do wspólnych działań plastycznych!

Spotkanie jest bezpłatne i otwarte!

Inne wydarzenia z tego cyklu: