Działania otwarte
Warsztaty dla dzieci „Relacje, czyli kreatywność i to, czego uczymy się od siebie"

• Działania otwarte

Warsztaty dla dzieci w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, fot. Monika Orpik

W jaki sposób określamy nasze relacje z innymi ludźmi? Czego możemy nauczyć się od siebie nawzajem? Czy z przedmiotami też nas coś łączy?

Zajęcia nawiązują do sytuacji wyobrażania sobie świata jako wielkiej sieci relacji pomiędzy ludźmi i przedmiotami, naturą i kulturą. Wspólnie zastanowimy się nad tym, co wynika z tych połączeń.

Po raz ostatni i wyjątkowo w niedzielę zapraszamy na Działania Otwarte towarzyszące wystawie "Ćwiczenia z kreatywności. Przestrzenie emancypacyjnejedukacji”.

Działania Otwarte to spotkania warsztatowe o otwartej formule. Przez trzy godziny na wystawie można spotkać edukatorów muzealnych, którzy zaproszą do ćwiczeń i kreatywnych zadań. Do grupy można dołączyć w dowolnym momencie i w dowolnej chwili ją opuścić. Każde spotkanie ma inny temat przewodni – forma, przestrzeń, komunikacja, obraz i relacje. Działania pobudzające kreatywność umożliwią dzieciom zrozumienie elementów i zjawisk otaczającego je świata.