Działania otwarte
Warsztaty dla dzieci „Komunikacja, czyli kreatywność i język"

• Działania otwarte

Warsztaty dla dzieci w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, fot. Monika Orpik

Działania otwarte to propozycja spotkań edukacyjno-warsztatowych. Po sukcesie poprzednich edycji, zapraszamy na kolejny cykl spotkań, tym razem na wystawie „Ćwiczenia z kreatywności. Przestrzenie emancypacyjnej edukacji”.

Jak komunikujemy się ze sobą? Czy używanie słów jest jedynym sposobem? Sztuka jest formą komunikacji wizualnej. Podczas spotkania w muzeum, wypróbujemy zarówno metody zabaw językowych, jak i obrazkowych, spróbujemy inaczej niż na co dzień wykorzystywać swoje możliwości.

W co drugą sobotę miesiąca najmłodsi widzowie Muzeum mogą uczestniczyć w spotkaniach warsztatowych, które mają otwartą formułę. Przez trzy godziny na wystawie można spotkać edukatorów muzealnych, którzy zaproszą do ćwiczeń i kreatywnych zadań. Do grupy można dołączyć w dowolnym momencie i w dowolnej chwili ją opuścić. Każde spotkanie ma inny temat przewodni – forma, przestrzeń, komunikacja, obraz i relacje. Działania pobudzające kreatywność umożliwią dzieciom zrozumienie elementów i zjawisk otaczającego je świata. Animacje towarzyszą wystawie „Ćwiczenia z kreatywności. Przestrzenie emancypacyjnej edukacji” i inspirowane są edukacyjną działalnością artystów.

Inne wydarzenia z tego cyklu: