Działania otwarte
Warsztaty dla dzieci „Poczuj to! Na tropie emocji w sztuce”

• Działania otwarte

Warsztaty dla dzieci w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, fot. Monika Orpik

Działania otwarte to propozycja spotkań edukacyjno-warsztatowych o luźnej formule. Po sukcesie poprzednich edycji, zapraszamy na kolejny cykl spotkań, tym razem na wystawach „Robiąc użytek”, „Chleb i róże”, „Po co wojny są na świecie”.

Motywem przewodnim kolejnych Działań Otwartych będzie złożony, ale przede wszystkim fascynujący świat emocji. Zobaczymy prace, które nas zaszokują, zadziwią, rozbawią lub skłonią do przemyśleń. Sprawdzimy też, co oburza, denerwuje i niepokoi samych artystów. Będziemy ćwiczyć rozpoznawanie, nazywanie i wyrażanie emocji na różne sposoby oraz zastanowimy się, czy sztuka może nam w tym pomagać? W części warsztatowej stworzymy kolaże, w których każdy z nas wyrazi swoje uczucia, a następnie połączymy je w jeden barwny katalog emocji!

Spotkanie jest bezpłatne i otwarte.

Inne wydarzenia z tego cyklu: