Dyskusyjny Klub Muzealny
Temat drugi: kogo (nie) widać?

• Dyskusyjny Klub Muzealny

widok wystawy, fot. B. Stawiarski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej proponuje cykl spotkań - rozmów o sztuce - inspirowanych formułą klubu dyskusyjnego.

Nawiązując do sposobu działania dyskusyjnych klubów książki i dyskusyjnych klubów filmowych, proponujemy spotkania, w czasie których omawianym „tekstem” będzie wybrana praca artystyczna z aktualnej zbiorowej wystawy „Gdyby dwa morza miały się spotkać”, przedstawiającej prace artystów z Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Ukrainy i Polski.

W czasie drugiego spotkania uczestnicy przyjrzą się m. in. pracom Jeanne Al-Ani oraz Rajkamal Kahlon. Pretekstem do dyskusji będzie relacja świadka, ofiary i sprawcy, która podejmowana jest przez artystów odnoszących się w swojej twórczości do tematu wojny, konfliktu politycznego bądź rewolucji. Zainteresowani spotkaniem mogą zapoznać się wcześniej z opisami prac w interaktywnym przewodniku.

Dyskusje będzie moderować Anna Roszman, polonistka i kulturoznawczyni współpracująca z działem edukacji Muzeum, posiadająca kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu klubu czytelniczego.